tel.: +420 602 749 367
info@durativapreciz.cz

Pálenice - maloobjemové

Zařízení je určeno k bezpečnému a snadnému získání ovocné pálenky z ovocného kvasu a je vyrobeno na vysoce profesionální úrovni.

Jedná se o pálenici s rektifikační kolonou, kde objem kotle je 110 litrů.

V této technologii odpadá druhé přepalování pálenky. Rektifikační kolona vrací vodní páry zpět do kotle a lihové páry pokračují dále do chladiče. Tím se zajistí, že výsledná pálenka má lihovitost 50-70%. (v závislosti na kvalitě kvasu).

Regulací teploty v horní části kolony se dá výsledná lihovitost regulovat. Tato regulace se zajišťuje nastavováním průtoku vody do chladiče, která následně vtéká do kolony.

Ohřev zajišťuje topné těleso o výkonu 6 kW s regulačním termostatem a tepelnou pojistkou. Topné těleso ohřívá vodní náplň a ta zahřívá náplň v kotli (kvas).

Díky dvouplášti nemusí mít technologie míchadlo v kotli. Kotel je zabezpečen proti přetlakování ( tlaková pojistka-přetlakovým ventilem) a taktéž dvouplášť je zabezpečen tlakovou pojistkou, teploměrem a kontrolním tlakoměrem.

Materiál požitý na výrobu technologie je měď nebo nerez ocel. Tím pádem žádná část technologie nepodléhá korozi a jeho životnost je dlouhodobá.

V koloně je stočen měděný plech, který vytváří 2-3 milimetrové štěrbiny mezi kterými prochází pára. Velikost těchto štěrbin zajišťují maximální kontakt lihových par s mědí a tím i jejich vzájemnou reakci.

Celé zařízení je vyrobeno na vysoce profesionální úrovni a jeho obsluha je velice jednoduchá.

Výhody pálenice s kolonou

  • úspora času - čas potřebný na vypálení 120 litrů je 3,5 hodiny
  • úspora el. energie energie - pálenka se nemusí přepalovat
  • úspora chladící vody - trubkový chladič je vysoce účinný - 150 1.
  • úspora prostoru - technologie zabírá malý prostor
  • čistota při obsluze
Chcete vědět víc ? Kontaktujte nás