tel.: +420 602 749 367
info@durativapreciz.cz

Zařízení pro čerpání kvasu

Zařízení nasává ovocný kvas do zásobní nádrže, která je umístěna přímo nad destilačním kotlem, čímž usnadňuje a urychluje manipulaci s kvasem.

PP Vítkov
PP Vítkov
PP Přáslavice
PP Přáslavice
PP Vranová
PP Vranová
PP Pustá Polom
PP Pustá Polom
PP Lomnička
PP Lomnička
PP Židovice
PP Židovice

Zařízení využívá k sání podtlaku vytvářeného klasickou rotační vodokružnou vývěvou, tím velmi usnadňuje a urychluje manipulaci se surovinou (ovocné kvasy). Surovina je pomocí podtlaku nasávána tlakosací hadicí z nádob do zásobní nádrže, která bývá převážně umístěna přímo nad destilačním kotlem, z této nádrže je surovina dále přepouštěna přes kulový kohout do destilačního kotle. 

Variantou pro využití odpadního tepla z chladičů je duplikátorová nádrž, kde teplá voda z chladičů předehřívá kvas před vsádkou do destilačního kotle. Odpadá zde zdlouhavé a namáhavé přelévání kvasu z přepravních nádob do destilačního kotle a nemalou výhodou je větší čistota provozu při přečerpávání kvasů.

Standartní objemy nádrží jsou 300L nebo 600L užitného objemu.

Kompletního zařízení na čerpání kvasu obsahuje

  • vodokružnou rotační vývěvu
  • zásobní nádržka na vodu, nerez AISI 304
  • zásobní nádrž na kvas, nerez AISI 304 ta je opatřena průhledítkem a vnitřním oplachem stěn a průhledítka, dále pak čistícím otvorem
  • přepadová nádrž-přečerpávací,nerez AISI304 opatřena průhledítkem a vnitřním oplachem stěn
  • propojovací potrubí sací DN50, nerez AISI304, tlakosací hadice DN80, propojovací přepouštěcí potrubí do destilačního kotle DN100, nerezAISI304, uzavírací kulový kohout DN100
  • pro usnadnění provozu je potrubí opatřeno vakuomanometrem
PP Búč SK
PP Búč SK
PP Nakape
PP Nakape
Chcete vědět víc ? Kontaktujte nás